YARIM BOY OTOMATİK DOĞUM MANKENİ VE YENİDOĞAN BAKIM MANKENİ

Ürün Kodu : MT/76K

Model, doğum yapan yarım boy anne manken, doğum bebeği ve yenidoğan bebek bakım mankeninden oluşan kapsamlı bir eğitim sistemidir. Model boyundan kalçaya kadar olan kadın gövdesini simüle eder. Otomatik doğum sistemi bulunmaktadır. Çeşitli doğum türleri, leopold manevrası, plasentanın atılımı, abdomen palpasyonu, epizyotomi ve serviks muayenesi eğitimleri yapılabilir.

Boyutları:
Width: Cm.
Height: Cm.
Depth: Cm.
Weight: ,00 Kg.
0,00
KDV Dahil
inTheStock
 • Özel Plastik Özel Plastik

 Boyutları:

Boy:82 cm En:44 cm Yükseklik: 21 cm Ağırlık: 16 kg

Özellikleri:

 1. Anne manken palpasyon yapabilmek ve stetoskopla dinleyebilmek için yumuşak, doğal ölçülerde ve çıkarılabilir karın duvarına sahiptir.
 2. Model doğum hızının ve fetal kalp sesinin ayarlanabileceği elektronik bir kontrol kutusuna sahiptir. Bütün doğum sürecini simüle etmek için doğum hızı 1’den 4’e kadar ayarlanabilir.
 3. Fetal kalp sesi 80 ile 180 arasında ayarlanabilir. Kalp sesi stetoskop ile dinlenebilir ve istenildiği takdirde hoparlör aracılığıyla ortama verilebilir.
 4. Anne manken el ile muayene edilebilir. Elastik vajina ve serviks yapısına sahiptir.
 5. Rahim değişim modülü doğum öncesi rahim kontrolüne izin verir; rahim açılmasının 6 basamağı (0, 2, 4, 5, 7, 10 cm) simüle edilmiştir.
 6. Zor doğum durumunu simüle etmek için rahim girişinde şişirilebilen hava yastığı vardır.
 7. Leopold manevralarını gösterebilmek için şişirilebilen hava yastığı vardır.
 8. Normal plasenta durumunu, çoklu plasenta durumunu ve plasenta kalıntıları simüle edilir.
 9. Modelde, sol posteriyor kesi, sağ posteriyor kesi ve medyan kesiden oluşan 3 adet vulva modülü bulunmaktadır. Bu modüllerle vulval insizyon ve epizyotomi pratikleri yapılabilir.
 10. Doğumdan sonraki 48 saat içinde, doğum sonrası rahim kanaması bakımı ve fundus masajı simüle edilebilir.
 11. Doğum bebeğinin kafasında ve perinesinde otomatik doğum sistemine bağlamak için mekanik bir bağlantı girişi vardır. Bu sayede otomatik olarak normal ve ters doğum simüle edilebilir.
 12. Doğum bebeği; Doğal ölçülerde olan bebek göbek bağı kordonu ve normal plasentaya sahiptir. Fontanel süturlar belirgindir. Boyun, omuz, dirsek, bel, kalça ve diz eklemleri hareketlidir.