AED SİMÜLATÖRÜ VE YETİŞKİN CPR EĞİTİM MANKENİ

Ürün Kodu : ET/66G

Yarım boy CPR eğitim mankeni temel yaşam desteği ve AED eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken anatomik yapıya uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs, boyun ve yüz derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Boyutları:
Width: Cm.
Height: Cm.
Depth: Cm.
Weight: ,00 Kg.
0,00
KDV Dahil
inTheStock
 • Özel Plastik Özel Plastik

Boyutlar:

Manken: Boy: 73 cm En: 34 cm Yükseklik: 23 Ağırlık: 7,75 kg

AED cihazı: Boy: 27 cm En: 33 cm Yükseklik: 8 cm Ağırlık: 2 kg

 Mankeninin Özellikleri:

 1. Pupilla gözlemleme yapılabilir; bir normal ve diğeri midriyazis durumdadır.
 2. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir.
 3. Ağız ve burun yoluyla suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir.Ağız yapısı resüsitatör kullanıma uygundur.
 1. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
 2. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
 3. Yüz derisi, boyun derisi ve akciğer hava torbaları kolaylıkla değiştirilebilir.

 

AED Özellikleri:

 1. Sesli olarak AED operasyon süreci yönlendirilir.
 2. Elektrot pedlerin doğru pozisyonları otomatik kontrol edilir. Yanlış olması durumunda uyarı verir.
 3. 9 adet kayıtlı senaryo mevcuttur. Senaryolarda kullanıcılar, modelde ilkyardım eğitimi kapsamında yapması gereken CPR ve AED adımlarını sesli olarak takip edebilir. Şok verilmesi gereken senaryolarda simülatif olarak şok verilebilir.
 4. Kumanda aracılığıyla AED kontrol edilebilir.