​TAM BOY OTOMATİK DOĞUM MANKENİ VE YENİDOĞAN BAKIM MANKENİ

SİM - MOD / MT - ANNE VE YENİDOĞAN
EĞİTİM MODELLERİ / ​TAM BOY OTOMATİK DOĞUM MANKENİ VE YENİDOĞAN BAKIM MANKENİ

​TAM BOY OTOMATİK DOĞUM MANKENİ VE YENİDOĞAN BAKIM MANKENİ

Model, doğum yapan tam boy anne manken, doğum bebeği ve yenidoğan bebek bakım mankeninden oluşan kapsamlı bir eğitim sistemidir. Otomatik doğum sistemi bulunmaktadır.
Çeşitli doğum türleri, leopold manevrası, plasentanın atılımı, abdomen palpasyonu, epizyotomi ve serviks muayenesi eğitimleri yapılabilir. Bunların yanı sıra anne mankende CPR, trakeal entübasyon ve BP ölçümü gibi acil müdehale eğitimleri verilebilir.

Boyutları:
Boy: 180 cm En:55 cm Yükseklik 21 cm Ağırlık: 25 kg

Özellikleri:
Genel doğum öncesi ve sonrası uygulamalar:

1. Anne manken palpasyon yapabilmek ve stetoskopla dinleyebilmek için yumuşak, doğal ölçülerde ve çıkarılabilir karın duvarına sahiptir.
2. Model CPR işlemlerinin doğruluğunun takip edilebileceği, doğum hızının ve fetal kalp sesinin ayarlanabileceği elektronik bir kontrol kutusuna sahiptir. 
3. Bütün doğum sürecini simüle etmek için doğum hızı 1'den 4'e kadar ayarlanabilir. 
4. Fetal kalp sesi 80 ile 180 arasında ayarlanabilir. Kalp sesi stetoskop ile dinlenebilir ve istenildiği takdirde hoparlör aracılığıyla ortama verilebilir.
5. Anne model el ile muayene edilebilir. Elastik vajina ve serviks yapısına sahiptir.
6. Rahim değişim modülü doğum öncesi rahim kontrolüne izin verir; rahim açılmasının 6 basamağını (0, 2, 4, 5, 7, 10 cm) simüle eder.
7. Zor doğum durumunu simüle etmek için rahim girişinde şişirilebilen hava yastığı vardır.
8. Leopold manevralarını gösterebilmek için şişirilebilen hava yastığı vardır.
9. Normal plasenta durumunu, çoklu plasenta durumunu ve plasenta kalıntılarını simüle eder.
10. Simülatörde, sol posteriyor kesi, sağ posteriyor kesi ve medyan kesiden oluşan 3 adet vulva modülü bulunmaktadır. Bu modülerle vulval insizyon ve epizyotomi pratikleri yapılabilir. 
11. Doğumdan sonraki 48 saat içinde, doğum sonrası rahim kanaması bakımı ve fundus masajı simüle edilebilir.
12. Doğum bebeğinin kafasında ve perinesinde otomatik doğum sistemine bağlamak için mekanik bir bağlantı girişi vardır. Bu sayede otomatik olarak normal ve ters doğum simüle edilebilir.
13. Doğum bebeği; Doğal ölçülerde olan bebek göbek bağı kordonu ve normal plasentaya sahiptir. Fontanel süturlar belirgindir. Boyun, omuz, dirsek, bel, kalça ve diz eklemleri hareketlidir. 

Anne mankende yapılabilecek diğer ilk yardım ve hemşirelik uygulamaları;
1. Gerçekçi dil, diş, trakea, özefagus, akciğer ve genel göğüs kaburga yapısı ile kalp mevcut olup endotrakeal entübasyon uygulaması yapılabilir.
2. Hareketli eklemlere sahiptir.
3. Kol enjeksiyonu ve kan transfüzyonu uygulanabilir. Bilateral ön kol bazilik ve sefalik venler simüle edilmiştir.
4. Bilateral deltoid ve vastus lateralis kasa IM enjeksiyon yapılabilir. 
5. Sol kolundan noninvazif tansiyon (BP) ölçümü yapılabilir. Sistolik (SBP), diastolik (DBP) kan basınç ve kalp ritmi (HR) değerleri değiştirilebilir.
6. İki taraflı karotid arter nabız mevcuttur.
7. Kalp kompresyonu derinliği CPR monitörü aracılığıyla ışıklı uyarı sistemiyle takip edilebilir. Yeterli, yetersiz ve aşırı uygulamarda ışıklı bildirim vardır.
8. Suni solunum yeterliliği CPR monitörü aracılığıyla ışıklı uyarı sistemiyle takip edilebilir. Yeterli, yetersiz ve aşırı uygulamarda ve havanın mideye gitmesi durumunda ışıklı bildirim vardır.
9. Genel hemşirelik bakım uygulamaları yapılabilir.

Yenidoğan bakım mankeninin özellikleri:
1. Göğüs organları; kalp, akciğer, mide, karaciğer yapıları mevcuttur.
2. Mankenin omuz ve kalça eklemleri hareketlidir.
3. Mankende puar aracılığıyla nabız alınabilir; sağ radyal arter, sağ brakiyal arter, sağ femoral arter, sol ayak dorsal pedis arter ve umbilikal arter mevcuttur.
4. Gastrik entübasyon, oskültasyon ile tüp pozisyonunu tespit, gastrointestinal dekompresyon, nazal besleme, gastrik lavaj gibi uygulamalar yapılabilir.
5. Venöz ponksiyonu, enjeksiyon, transfüzyon ve kan alma eğitimleri yapılabilir. Skalp venleri, sağ kol sefalik ven, sağ femoral ven, sol büyük safenöz ven ve umbilikal ven gözlemlenebilir. 
6. Umbilikal ven yoluyla entübasyon ve transfüzyon, göbek kordonu ligasyonu ve bakımı yapılabilir.
7. Kemik içi ponksiyonu: Sağ bacakta tibia kemik modülü mevcut olup ponksiyon yapılabilir. İntraosseöz girişim eğitimine simüle kan uygulaması ile gerçeklik kazandırılabilir. 
8. Emzirme, banyo, alt değiştirme, simüle ateş ölçümü, ağız bakımı, kulak, göz damla uygulama, soğuk ve sıcak terapi ve bandajlama gibi birçok temel bakım eğitimlerini yapılabilir.

Ürün Kodu : MT/51K

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER