GELİŞMİŞ YETİŞKİN CPR EĞİTİM MANKENİ (RF KUMANDALI)

SİM - MOD / ET - ACİL
EĞİTİM MODELLERİ / GELİŞMİŞ YETİŞKİN CPR EĞİTİM MANKENİ (RF KUMANDALI)

GELİŞMİŞ YETİŞKİN CPR EĞİTİM MANKENİ (RF KUMANDALI)

Tam boy yetişkin CPR eğitim mankeni temel yaşam desteği eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken anatomik yapıya uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs, boyun ve yüz derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Manken, yapılan CPR uygulamalarının takip edilebileceği CPR kontrol cihazı ve yönlendirme yapabilecek RF kumandaya sahiptir.
 
Boyutlar:
Boy: 156 cm En: 46 cm Yükseklik: 23 cm Ağırlık: 11,07 kg
 
Özellikler:
 1. Bilinç kontrolü, acil araması, nabız muayenesi, nefes muayenesi ve yabancı cisim çıkarma gibi işlemler RF kumandayla kontrol edilebilir.
 2. Boyun, kol ve bacak eklemleri hareketlidir.
 3. Pupilla gözlemleme yapılabilir; RF kumandayla normal ve midriyazis duruma getirilebilir.
 4. Karotis nabız kontrolü yapılabilir. Başarılı kurtarma sonrasında veya RF kumandayla nabız aktifleştirilebilir ve el ile dokunarak hissedilebilir.
 5. CPR kontrol cihazında CPR uygulamaları için eğitim, değerlendirme ve sınav olmak üzere üç farklı mod bulunmaktadır. Seçilen moda göre operasyon süresi saniye olarak ayarlanabilir ve sözlü yönlendirmeler duyulabilir.
 6. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir. İşlem doğruluğu CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistemden kontrol edilebilir.
 7. Ağız ve burun yoluyla suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir. Ağzı resüsitatör kullanımına uygundur.
 8. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
 9. Suni solunum yapılırken yetersiz, yeterli ve aşırı yapılan uygulamalar ile mideye hava geçişi CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistemden takip edilebilir. Doğru yanlış yapılan işlem sayısı ekrana yansır.
 10. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
 11. Kalp masajı yapılırken yetersiz, yeterli ve aşırı yapılan uygulamalar ile doğru el pozisyonu CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistemden takip edilebilir. Doğru yanlış yapılan işlem sayısı ekrana yansır.
 12. Yapılan işlemlerin sonuçları çıktı olarak alınabilir. Rapor, operasyon modunu, bilinç kontrolünü, acil aramasını, nabız ve nefes muayenesini, yabancı cisim çıkarılma işlemlerinin simülasyonlarının yapılıp yapılmadığı, her operasyon devrindeki kompresyon ve suni solunum sayısını, doğru/yanlış kompresyon, yanlış kompresyonun sebebini, doğru/yanlış suni solunum, yanlış suni solunum sebebini, zaman ayarını, operasyon zamanını ve sınav değerlendirmesi gibi verileri içerir.
 13. Yüz derisi, boyun derisi ve akciğer hava torbaları kolaylıkla değiştirilebilir. 
 14. CPR kontrol cihazı güç adaptörüyle, RF kumanda ise pille çalışmaktadır.

Ürün Kodu : ET/66A+

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER