ELEKTRONİK TRAKEAL ENTÜBASYON EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ

SİM - MOD / ET - ACİL
EĞİTİM MODELLERİ / ELEKTRONİK TRAKEAL ENTÜBASYON EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ

ELEKTRONİK TRAKEAL ENTÜBASYON EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ

Model, yetişkin kafa-boyun-göğüs torsosudur. Endotrakeal entübasyon eğitimi için dizayn edilmiştir.
Trakeal kanülün konumunu tespit kolaylığı sağlaması için elektronik kontrol cihazına sahiptir. Özel plastikten üretilmiştir.
 
Boyutlar:
Boy: 56 cm En: 27 cm Yükseklik: 24 cm Ağırlık: 4,75 kg
 
Özellikler:
  1. Pupil gözlemleme yapılabilir; biri normalken diğeri midriyazis durumundadır.
  2. Havayolu yönetimi: Ağız boşluğu, dil, diş, diş eti, glotis, trakea, larinks, farinks, özofagus, akciğer ve mide gibi yapıları içerir.
  3. Oral ve nazal trakeal entübasyon, balgam emme, NG-OG besleme ve oksijen inhalasyonu eğitimleri verilebilir. Ventilasyon maskesi ile suni solunum, ağız yoluyla havayolundan yabancı madde ve sıvıyı uzaklaştırmak gibi uygulama eğitimleri için kullanılabilir.
  4. Kaide üzerine monteli olup, kolaylıkla baş boyun pozisyonu verilebilir. Elastik yapısı sayesinde çene kaldırma hareketi yapılabilir.
  5. Entübasyon kanülünün trakeaya ulaşması durumunda elektronik kontrol cihazında yeşil ışık, özofagusa ulaşması durumunda sarı ışık, laringoskopun dişe aşırı baskı yapması durumunda kırmızı ışık yanar ve tüm işlem boyunca kullanıcı sözlü olarak bilgilendirilir.
  6. Kanül, trakeaya ulaşması durumunda hava verildiğinde akciğerler; özofagusa ulaşması durumunda ise hava verildiğinde mide şişer ve mide alarmı aktif olur.
  7. Yumuşak boyun yapısı sayesinde ses tellerinin daha iyi bir şekilde görebilmek için gerekli olan klasik sellick manevrası (krikoid bası) gerçekleştirilebilir.
  8. Elektronik kontrol cihazı güç adaptörü ile çalışmaktadır.

Ürün Kodu : ET/79

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER