ÇOCUK CPR EĞİTİM MANKENİ (KONTROL CİHAZLI)

SİM - MOD / ET - ACİL
EĞİTİM MODELLERİ / ÇOCUK CPR EĞİTİM MANKENİ (KONTROL CİHAZLI)

ÇOCUK CPR EĞİTİM MANKENİ (KONTROL CİHAZLI)

Tam boy çocuk CPR eğitim mankeni temel yaşam desteği eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken anatomik yapıya uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs, boyun ve yüz derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Manken, yapılan CPR uygulamalarının takip edilebileceği CPR kontrol cihazına sahiptir. Model tam boy olmakla birlikte kolaylıkla sökülüp takılabilen kol ve bacak ekstremiteleri sayesinde yarım bedene dönüştürebilmektedir.
 
 
Boyutlar:
Boy: 106 cm En: 36 cm Yükseklik: 22 cm Ağırlık: 5,5 kg
 
Özellikler:
  1. Boyun, kol ve bacak eklemleri hareketlidir.
  2. Karotis nabız kontrolü puar aracılığıyla yapılabilir.
  3. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir.
  4. Ağız ve burun yoluyla suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir. Ağız yapısı resüsitatör kullanıma uygundur.
  5. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
  6. Suni solunum yapılırken yeterli ve aşırı yapılan uygulamalar ile mideye hava geçişi CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistemden takip edilebilir.
  7. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
  8. Kalp masajı yapılırken yeterli ve aşırı yapılan uygulamalar ile doğru el pozisyonu CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistemden takip edilebilir.
  9. Yüz derisi, boyun derisi ve akciğer hava torbaları kolaylıkla değiştirilebilir. 
  10.  CPR kontrol cihazı şarj edilebilirdir. Tam dolu batarya ile 4 saat çalışır.

Ürün Kodu : ET/71B

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER